Sık Sorulan Sorular

INNOVIA 4 - SIK SORULAN SORULAR

SIK SORULAN SORULAR

İnnovia 4 projesi ne zaman başlayacak?

*INNOVIA 4 Projesine ait yapı ruhsatları 30.12.2022 tarihinde yenilenmiş olup, kat irtifak kurulum süreci başlamıştır. Süreç ile ilgili 2945 ada 72 parselde bulunan Arsa Maliklerinden vekâletler alınıp kat irtifakı kurulacaktır. Kat irtifak sürecinin tamamlanmasının ardından INNOVIA 4 inşaatları tamamlanacaktır.

Neden inşaatlara hemen başlamıyorsunuz ve kat irtifakının kurulmasını bekliyorsunuz?

*Yeşil GYO halka açık bir firma olması nedeni ile tapu hakları belirlenmemiş ve bazı arsa malikleri ile ihtilaflı veya davalı olduğu bir arsa üzerinde inşaat yapamaz. Yeşil GYO yatırımcı haklarını korumak ve halka açık olmanın sorumluluğu ile hareket etmek zorundadır.

KAP açıklaması için tıklayın.

İnnovia 4 projesi teslim süresi nedir?

*İlk 14 ay içerisinde tamamlanma oranlarına göre blok bazında teslimatlar başlayacaktır ve 24 ay içerisinde projenin tamamı teslim edilecektir. İnşaat başladıktan sonra teslimat tarihleri belirlenecek olup ayrıca müşterilerimize bilgilendirme yapılacaktır.

Sözleşmelerde zaman aşımı süresi var mı?

*Sözleşmelerimizde zaman aşımı süresi bulunmamaktadır. Dava açmamış ve ödemelerini tamamlamış müşterilerimize öncelikli olarak daireleri teslim edilecektir.

Gecikme cezaları ile ilgili bir çalışmanız olacak mı?

*Şirketimizin öncelikli hedefi inşaatlara devam etmek ve hak sahiplerine hızlı bir şekilde dairelerini teslim etmektir. Sonraki süreçte bu konular ile ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Tüm ödemelerimi bitirdim. Tapumu ne zaman alabilirim?

*Tapu devirleri daire teslimatı ile eş zamanlı yapılacaktır.

Sözleşmemi başka birine devir edebilir miyim?

*Hak sahibi sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen üçüncü kişilere şirketimizin yazılı onayı olmadan devir ve temlik edemez. Şuan için devir işlemlerine onay verilmemektedir.

INNOVIA Projeleri depreme dayanıklımı?

*INNOVIA Projesi’nde tüm etaplarda her bina altından 2 veya 3 kat otopark alanı ayrıca temel altlarında kazık sistemi bulunmaktadır. Projede bina kat sayısının 28 olduğu bir blokta binanın yaklaşık yüksekliği 84 metre olduğu düşünülürse, 10 metre otopark katları ve 35 metrelik temel altı kazık sistemi ile her binanın dıştan görünen yüksekliğinin yarısı kadar toprak altında da temeli bulunmaktadır. Temel altı kazık sayıları ise blok bazında 325-350 adettir. Her binanın altına toplam uzunluğu kilometreleri bulan kazık sisteminin yapılması ve bunla birlikte INNOVIA Projesi ‘nde kullanılan teknolojik tünel kalıp yapı sistemi, insan yaşamına verilen önemi ortaya koymaktadır.

Neden INNOVIA 4 Projesini beklemeliyim?

*15.000 konutluk Innovia Projesinin son etabı olan Innovia 4, Esenyurt merkezinde konumlanmış, E-5 ve E-6 otoyollarına 1‘er km mesafede mükemmel konumu ile gelecek vadeden bir lokasyondadır. İstanbul havalimanına 22 km mesafede olması ve ileride hayata geçecek “Kanal İstanbul” projesine 2km mesafede olması nedeni ile ileriye dönük cazip bir yatırım projesidir. Innovia 1, 2, ve 3’üncü etaplarda teslim edilmiş bulunan 9000 konut, %97 doluluk oranı ile bölgenin en tercih edilen projesidir. Ayrıca INNOVIA Projeleri %80 peyzaj alanı, havuzları, spor salonları ve özel güvenlik sistemleri ile daire sahipleri için yaşam standartlarını en üst düzeyde bir araya getirirken kullandığı inşaat teknolojisi ile de maksimum güvenlik sunmaktadır.

Yesil GYO bu projeyi neden hala bitiremedi?

Yeşil GYO (projenin sahibi) ve Yeşil Yapı (inşaatları yapan firma) halka açık firmalar olup kuruluş tarihlerinden günümüze kadar gerek yurt içinde gerekse yurt dışında 20 bin adetten fazla konut ve ticari alan üretip teslim etmiş kuruluşlardır. Teslim edilen konutların 9 bin 600 adedi INNOVIA markalı konut projeleridir (Innovia 1-2-3, Innovia Ispartakule ve Innovia Terrace İzmit projeleri). INNOVIA markalı projeler ile birçok ilke imza atılmıştır. Çok avantajlı fiyatlarla, 60 ay sıfır faiz ve senetle ödeme seçenekleriyle, 5 yıldızlı otel standartlarında havuzlar, spalar, geniş sosyal imkanlar sunan bu projelerin imalatına 2007 yılında başlanmış ve 2011 yılı sonu itibari ile Innovia 1-2-3. etaplarda toplamda 9.100 adet daire teslim edilmiştir. Yani yılda ortalama 1.800 adet daire sahiplerine teslim edilmiştir.

Tüm bu etapların satışı ve tesliminde ulaştığımız başarı ile kendimize ve Türkiye’nin yükselen ekonomik ivmesine güvenerek, Innovia Projesi’nin 4. ve son etabını diğer etaplardan daha büyük (6.500 konut), daha ihtişamlı, daha fazla peyzaj alanına sahip ve çok daha üstün olanaklarla donatılmış olarak tasarladık. Projeyi 2011 yılının Haziran ayında satışa sunduk ve aynı dönemde projenin imalatına başladık. 2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İ.B.B) ile Esenyurt Belediyesi arasında yaşanan ihtilaf nedeni ile İ.B.B, Esenyurt bölge imar planlarını ve verilmiş inşaat ruhsatlarını iptal etti. Bizim şantiyemizi ve daha birçok inşaat firmasının şantiyelerini mühürledi. Bu ihtilaf 2 yıl sürdü; sonunda planlar mevcut şekli ile onaylandı ve problem ortadan kalktı. Biz bu süreçte projenin gecikeceğini öngörerek projeyi iki etaba bölmeyi teklif ettik; ancak bu teklif 2011 yılında projemizden daire satın almış olan müşterilerimiz tarafından kabul edilmedi. Bu imar sorunu birçok inşaat firmasını etkiledi ve bazı firmalar maalesef iflas etti. Aynı dönemde bölge ile ilgili olarak da “Orası sorunlu! Oradan daire alınmaz!” şeklinde söylentiler yayılmaya başladı. Bu nedenle, bölge imar sorunu çözüldükten sonra dahi satışlar hiçbir zaman eski hızına ulaşamadı. Ayrıca Innovia - 4 gecikecek söylentileri nedeni ile satışlar iyice yavaşladı. Durum böyle iken bile biz inşaat imalatlarına devam ettik; gecikme cezaları ve kredi faizleri ödedik. Sonrasinda 2018 yilinda Esenyurt Belediyesine dava acan bazı arsa sahiplerinin talebi üzerine Bölge Mahkemesi Innovia 4’ün de yer aldığı bölgenin imar planlarını tekrar iptal etti, ve inşaatlar tekrar durdu. YGYO‘nun sonsuz çalısmaları ve çabaları sayesinde imar planları 2022 Aralık ayında tekrar yenilendi. Yeşil GYO’nun ruhsatlarıda akabinde yenilendi ve şu an kat irtifakları kurulumunun tamamlanması bekleniyor. Bunun neticesinde inşaatlara tekrar başlanacak ve satılmış daireler hak sahiplerine teslim edilecektir. Proje mevcut hali ile %70 seviyesinde tamamlanmıştır. Bu projede dairesini almayı bekleyen, 3000 kadar hak sahibi olmakla birlikte, satılmamış, Yeşil GYO’ya ait 3500 daire ve ticari alan bulunmaktadır.

Özetle bu 15.000 konutluk projenin en güzel, en ihtişamlı ve bizim için onur kaynağı olacak diye başladığımız 4. etabı, bu talihsizlikler ve bizimle ilgisi olmayan Belediye’den kaynaklı imar sorunları neticesinde bugünkü durumuna geldi. Yeşil GYO’nun başlangıçtan bugüne kadar tüm uğraşı müşteri memnuniyeti üzerinedir. Burada kasten yapılmış bir hata veya yapılmamış bir çalışma, eksik bir çaba yoktur. Bugün de aynı şekilde mağduriyeti ortadan kaldırmak için ilk günkü kadar azimle çalışmaktayız.

Yeşil GYO

0850 333 9999 Bilgi & Randevu Almak İstiyorum
Bilgilendirme yazısını okudum.

0850 333 9999

Öncelik Avantajı için Bilgi & Randevu Almak İstiyorum
Bilgilendirme yazısını okudum.

CANLI VİDEO SUNUM

Formu doldurduktan sonra satış temsilcimiz sizi arayarak bire bir görüntülü sunum için sizinle iletişime geçecektir.
Video Sunum Kazandırıyor. Sunum sonunda güzel bir sürpriz sizleri bekliyor.
Bilgilendirme yazısını okudum.